Skënderbeu firmos me një "xhol", Memelli i kënaqur me këtë goditje

21 Janar 2022, 13:57, Sport CNA
Skënderbeu firmos me një "xhol", Memelli i kënaqur me

Skënderbeu ka transferuar në këtë merkato janari futbollistin grek, Jorgos Andoniadhis. Memelli duket i kënaqur nga ky afrim, pasi veç cilësive dhe formës së mirë të grekut, ishte edhe fakti se ai mund të mbulojë disa pozicione duke u kthyer në një xhol për bardhekuqtë.

22-vjeçari Andoniadhis luan në pozicionin e tij natyral si mesfushor me tipare mbrojtëse i përshtatshëm për të bërë rolin e shkatërruesit, ndërsa mund të përdoret edhe si një mbrojtës në rreshtimin me 5 mbrojtës, që përdor Skënderbeu. Me pak fjalë, Skënderbeu ka në skuadër një “xhol”.

Lajmet e fundit nga