Vllaznia-Egnatia, publikohen formacionet zyrtare

21 Janar 2022, 15:10, Sport CNA
Vllaznia-Egnatia, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshja mes Vllaznisë dhe Egnatias çel siparin e javës së 17-të të Kategorisë Superiore. Një sfidë do të jetë e rëndësishme për të dy skajet e klasifikimit.

Vllaznia, pas provës së mirë me Tiranën, tashmë e ka kuptuar se mund të synojë më shumë dhe ndaj rrogozhinasve do të kërkojë sot me çdo kush fitoren për të bërë hapa për në klasifikim e për të vënë sado pak nën trysni bardheblutë.

Ndërkohë, Egnatia kërkon pikë medoemos për të mos komplikuar edhe më shumë pozitat e saj në luftën për mbijetesë. Rrogozhinasit kanë pretendime të mëdha në këtë edicion, po për ta emergjente në këto momente është largimi nga zona e ftohtë e klasifikimit.

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Fallou, Bulatoviç, Krymi, Jonuzi, Kruja, Da Silva, Gjurgjeviç, Aralica
Trajner: Tomas Brdariç

EGNATIA: Puja, Imeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Majkëll, Iseni, Levendi, Ademi, Xhekson, Magani
Trajner: Zekirija Ramadani

Lajmet e fundit nga