Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

21 Janar 2022, 17:15, Sport CNA
Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

Daniele Orsato, nuk do të jetë arbitri i sfidës Milan-Juventus të dielën mbrëma. Për të zëvendësuar 46-vjeçarin janë zgjedhur tre emra.

Njëri prej Marko di Belo, Davide Masa dhe Paolo Valeri do të drejtojë super sfidën e së dielës. Emri pritet të bëhet me dije në orët në vijim.

Pas rastit të Serras në atë që ndodhi me Specian në kampionat, që tani ka krijuar tension përpara sfidës me Juventusin në kampin e Milanit. Kështu në Itali po mundohen të shmangin një gabim tjetër që do t?i nxehte më shumë gjakrat.

Lajmet e fundit nga