Mbyllet pjesa e parë, Egnatia po fiton në Shkodër

21 Janar 2022, 16:42, Sport CNA
Mbyllet pjesa e parë, Egnatia po fiton në Shkodër

Po luhet aktualisht ndeshja Vllaznisë dhe Egnatias, e cila çel siparin e javës së 17-të të Kategorisë Superiore. Një sfidë do të jetë e rëndësishme për të dy skajet e klasifikimit.

Vllaznia, pas provës së mirë me Tiranën, tashmë e ka kuptuar se mund të synojë më shumë dhe ndaj rrogozhinasve do të kërkojë sot me çdo kush fitoren për të bërë hapa për në klasifikim e për të vënë sado pak nën trysni bardheblutë.

Ndërkohë, Egnatia kërkon pikë medoemos për të mos komplikuar edhe më shumë pozitat e saj në luftën për mbijetesë. Rrogozhinasit kanë pretendime të mëdha në këtë edicion, po për ta emergjente në këto momente është largimi nga zona e ftohtë e klasifikimit.

LIVE VLLAZNIA-EGNATIA 0-1
40? Ademi

Mbyllet pjesa e parë me avantazhin e Egnatias.

Lajmet e fundit nga