VIDEO/ Partizani “harron”, Stenio Junior i zyrtarizon mbrojtësin brazilian

22 Janar 2022, 10:11, Sport CNA
VIDEO/ Partizani “harron”, Stenio Junior i zyrtarizon

Fernando Augusto do të jetë pjesë e Partizanit. Mbrojtësi i krahut të majtë ka mbërritur në kryeqytet, pasi e kishte arritur akordin prej ditësh me klubin e Abissnet Superiore.

Klubi i kuq nuk ka dalë me njoftim, por mbrojtësi i majtë është grumbulluar për ndeshjen me Kastriotin dhe Stenio Junior është ai që e ka zyrtarizuar.

Sulmuesi ka postuar një video, ku Fernando Augusto shfaqet duke kënduar këngën e prezantimit para grupit. Tani pritet vetëm njoftimi i Partizanit.

Braziliani është 28 vjeç dhe sezonin e shkuar ka spikatur me Makedonija GP, pasi ia ka dalë të shënojë është 6 gola në 31 ndeshje. Sivjet braziliani ka luajtur 18 ndeshje të plota në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Pjesën më të madhe të karrierës ai e ka kaluar në Brazil dhe për herë të parë në Europë ka luajtur në vitin 2016, me skuadrën e Pelister po në Maqedoninë e Veriut.

Lajmet e fundit nga