Ndryshimet në statutin e PD-së/ Gjykata e Tiranës vihet në lëvizje

18 Janar 2022, 12:08, Aktualitet CNA
Ndryshimet në statutin e PD-së/ Gjykata e Tiranës vihet në

Gjykata e Tiranës ka caktuar datën për shqyrtimin e e kërkesës së Partisë Demokratike për ndryshimin e statusit të partisë në anti-Kuvendin e Lulzim Bashes, të 17 korrikut 2021.

Seanca e parë që do shqyrtojë këtë çështje nga gjyqtarja Blerina Muça pritet të zhvillohet më 15 shkurt.

Ndërsa për kërkesën e Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike e cila në dhjetor dorëzoi një kërkesë gjykatës për ndryshimet statutore të bëra në Kuvendin e datës 11 dhjetor të mbajtur në stadiumin ?Air Albania?, gjykata nuk ka caktuar ende asnjë datë.

Pritet qe në ditët në vijim gjykata të marrë një vendimarrje dhe të caktojë një datë për ndryshimet statusore të Komisionit të Rithemelimit.

Lajmet e fundit nga