Foto- Balla i qeshur përballë Gjekmarkajt/ Çfarë nuk u pa në Kuvend

17 Janar 2022, 18:30, Aktualitet CNA
Foto- Balla i qeshur përballë Gjekmarkajt/ Çfarë nuk u pa

Mes debatesh të ashpra ka nisur sot sesioni i ri parlamentar.

Një seancë disi e tensionuar pas propozimeve të PD për largimet apo pezullimet nga grupi parlamentar dhe emrat e rinj.

Por jo çdo lëvizje e deputetëve u transmetua live. Megjithëse kundërshtarë politikë nuk ka munguar një afrim dhe nga kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla drejt deputetit të PD Agron Gjekmarkaj, i propozuar nënkryetar i parlamentit nga PD.

Ndërsa ministret e kabinetit ?Rama 3? duket se kishin respektuar të njëjtin kod veshjeje, pasi në rreshtin e tyre mbizotëronte e zeza./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga