Ndarja nga jeta e Rragamit/ Meta: Ishte një kampion në fushën e blertë dhe si njeri

16 Janar 2022, 13:38, Aktualitet CNA
Ndarja nga jeta e Rragamit/ Meta: Ishte një kampion në fushën e

Ditën e sotme, në Shkodër  janë mbajtur homazhe në nder të legjendës së futbollit, Ramazan Rragami. Pas ish kryeministri Berisha, presidenti Ilir Meta ka nderuar kujtimin e Rragamit.

Në një deklaratë për mediat, presidenti shprehu ngushëllimet për familjarët dhe komunitetin shkodran.

?Ramazan Rragami, një njeri me kontribute të jashtëzakonshme në futbollin shqiptar. Ngushëllimet më të sinqerta dhe të ndjera familjes dhe bashkëpunëtarovë dhe bashkëqytetaërve dhe të gjithë komunitetit shkodran, sepse Ragami nuk ishte një kampion vetëm në fushën e blertë por ishte një kampion si njeri në jetën e përditshme.  Jam i bindur që kjo legjendë do të jetë në bisedat tona dhe një frymëzim për të gjithë?, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga