Takimi ‘i fshehtë’ me Soros/ Berisha nxjerr zbuluar Bashën, si i kërkoi të mos e denonconte

15 Janar 2022, 20:55, Aktualitet CNA
Takimi ‘i fshehtë’ me Soros/ Berisha nxjerr zbuluar

Lideri historik Sali Berisha, është pyetur nëse beson se Lulzim Basha është i kompromentua nga Xhorxh Soros.

Në një lidhje me Nova media, Berisha zbuloi se Basha ka patur një takim personal me Soros dhe se i ka kërkuar të mos denoncojë katastrofën në sistemin e drejtësisë.

?Qëndrimi i tij për reformen në drejtësi rezulton se ai ka pasur një takim personal me Xhorxh Soros.

Lulzim Basha me ka këkruar të mos denoncoj katrastofën në sitemin e drejtesisë së Xhorxh Soros. Që unë se kam pranuar asnjëherë por kam qenë zëri më i fuqishëm.

Kam paralajmëruar si ish kryetar shteti se rezultati i kësaj reforme do të jetë një sitem gjyqësor i paralizuar?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga