Shpallja non grata/ Berisha flet ‘pa dorashka’, ja pse nuk udhëtoja në SHBA

15 Janar 2022, 20:30, Aktualitet CNA
Shpallja non grata/ Berisha flet ‘pa dorashka’, ja pse nuk

Lideri historik Sali Berisha në një lidhje me Nova Media, e ka quajtur si periudhën më absurde atë të shpalljes non grata.

?Mund të quhet si periudha më absurde. Kurrë nuk e kisha menduar sepse tër jetën time, veprimatrinë time e kam ndërtuar mbi bazë parimesh të ndershme dhe kushtetuse të vendit.

Në 30 vite jam përpjekur të marr vendimet më të mira në interesin më të mirë të dy vendeve, SHBA-Shqipëri.

Jam përball me këtë problem në vitin 2019, kur Edi Rama me thotë në parlament ti Sali nuk e kalon dot Altantikun. Unë në fakt se kisha dëgjuar asnjëherë, kisha marrë ftesa nga shoqata të ndryshme por nuk jam njeri që udhëtoj pa arsye të forta?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga