LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Certifikata e fiskalizimit gjenerohet për 60 minuta në e-Albania

14 Janar 2022, 17:36, Aktualitet CNA
Certifikata e fiskalizimit gjenerohet për 60 minuta në e-Albania

Nga janari i këtij viti, bizneset që do të paguajnë online, me kartë debiti ose krediti për marrjen e shërbimit, do të pajisen me certifikatën elektronike të fizkalizimit brenda 60 minutave.

Para se e-Albania të ofronte këtë shërbim bizneset duhet të prisnin për t?u pajisur me certifikatën.

Kjo procedurë do të jetë lehtësuese vetëm nëse pagesa bëhet online. Bizneset që gjatë aplikimit për certifikatë elektronike zgjedhin opsionin e pagesës nëpërmjet shkarkimit të mandat pagesës, për të vijuar fizikisht në bankë, nuk mund të përfitojnë.

?Ndërkohë që për pagesat online me anë të kartës, sistemi kryen automatikisht trajtimin e kërkesës dhe gjenerimin e certifikatës,? ? thuhej në njoftimin e e-Albania./euronews

Lajmet e fundit nga