LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti në Pukë/ Dëmtohen disa pallate, plasaritet spitali

15 Janar 2022, 07:34, Aktualitet CNA
Tërmeti në Pukë/ Dëmtohen disa pallate, plasaritet spitali

Pas lëkundjeve të  tërmetit, 4.6 ballë, që ra një nate më parë me epiqendër pranë Pukës, Bashkia e këtij qyteti ka njoftuar se janë shkaktuar dëme, në disa palate por edhe tek spitali

?Bashkia Puka po nderlidhet për pasojat e kësaj situate. Deri tani nuk kemi informacione për pasoja fatale, ndërkohë që janë porositur administratorët dhe kryepleqt e fshatrave të interesohen për pasoja të mundshme pas kësaj situate.

Deri tani janë konstatuar deme tek disa pallate tek lagjia e muzeut,  dhe 5 pallatet, ku sipas raportimit të banorve ka plasaritje, ndërkohë janë të dukshme dëmtimet në oxhaqet e pallateve. Plasaritje dhe renie suvash ka dhe në spitalin e qytetit?, thuhet në njoftimin e Bashkisë.

Tërmeti që u regjistrua mbrëmjen e djeshme, ka shkaktuar frikë e panik te banorët. Lëkundja saktësisht ishte me epiqendër 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga