Ngrica dhe temperatura nën zero/ Mësoni si do jetë moti për sot

16 Janar 2022, 07:11, Aktualitet CNA
Ngrica dhe temperatura nën zero/ Mësoni si do jetë moti për

Edhe gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Përgjithësisht moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta kalimtare.

Sipas SHMU, ngricat e mëngjesit do të jenë të pranishme kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë të shtunën nga kuadrati i veriut dhe të dielën nga kuadrati i jugut përgjithësisht e lehtë e mesatare në pjesën bregdetare. Valëzimi në dete i forcës 2-4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga