Berisha homazhe në nder të Ragamit/ ”Sa Shkodra të ketë futbollin do ta nderojë atë”

16 Janar 2022, 12:17, Aktualitet CNA
Berisha homazhe në nder të Ragamit/ ”Sa Shkodra të

Lideri historik i PD, pas takimit me demokratët në Shkodër, ka kryer homazhe në nder të legjendës së futbollit, Ramazan Ragami. Në një deklaratë për mediat, Berisha është shprehur se Shkodra do ta nderojë Ragamin dhe kujtimi i tij do të mbetet i ndritur.

?Super ylli i futbollit  përfaqësoi qytetin që e deshi aq shumë. Futbollistët janë të dashur jo vetëm për mjeshtrinë e lojës dhe të topit ata janë njerëz qytetarë që lartësohen gjithnjë e më shumë . Kujtimi i Ragamit do të mbetet i ndritur për aq sa Shkodra të ketë futbollin do ta nderojë atë?, ka thënë Berisha./ CNA.al

Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta Ramazan Ragami

Lajmet e fundit nga