Basha dhe Gaz Bardhi thanë 'i sëmurë'/ Rushaj shfaqet në Parlament

17 Janar 2022, 17:56, Aktualitet CNA
Basha dhe Gaz Bardhi thanë 'i sëmurë'/ Rushaj

Sekretari i shkarkuar i PD, Gazment Bradhi doli dy ditë më parë në media ku ngiti alarmi  se Alfred Rushaj ishte i sëmurë me Covid dhe ndodhej në gjendje të rëndë. Kjo sipas tij ishte dhe arsyeja e largimit të tij nga drejtimi i grupit parlamentar.

Ndërkohë CNA.al bëri një verifikim në sistemit TIMS nga ku rezultonte se zoti Rushaj kishte dalë disa ditë më parë në kufi të Malit të Zi drejt Kroacisë.

Lajmi se zoti Rushaj ishte i sëmurë me Covid  ishte një fake news i artikuluar nga Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi, për të mbuluar dorëheqjen e tij me vendim personal.

Këtë e vërteton edhe deputeti i Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku i cili ka publikuar disa foto në rrjetet sociale të cilat i përkasin datës 13 janar. Në foto shihet Rushaj në Kuvendin e Shqipërisë në një takim me delegacionin e deputetëve të Kosovës.

Pra Rushaj gëzonte shëndet të plotë dhe udhëtonte drejt Kroacisë ditën që shqiptarët e demokratët në veçanti i genjente publikisht Lulzim Basha./E.T-CNA.al

Basha dhe Gaz Bardhi kapen duke gënjyer/ Rushaj nuk është i sëmurë, ja ku ndodhet

E zëvendësuan me Alibeajn/ Gaz Bardhi falënderon Rushajn për punën

Lajmet e fundit nga