Vizita e Erdogan përplas gazetarët/ Debate të ashpra në studio

17 Janar 2022, 21:49, Aktualitet CNA
Vizita e Erdogan përplas gazetarët/ Debate të ashpra në

Vizita e presidentit të Turqisë Recep Tahip Erdogan në Tiranë ka përplasur gazetarët mbrëmjen e sotme.

Berat Buzhala dhe Dritan Hila kanë debatuar me njëri-tjetrin sa i takon mbështetjes së Turqisë ndaj vendit tonë.

Berat Buzhala shprehej kundër Presidentit turk Erdogan duke folur me shifra që sipas tij i kishte marrë në mediat ndërkombëtare kryesore.

Ndërkohë nga ana tjetër, gazetari Dritan Hila i tha se nuk mund të bazohej në to dhe se po ja fuste kot.

?Ti po ja fut komplet kot, referoju institutit zyrtar të të dhënave dhe jo CNN,? tha Hila.

?Po pse po bëhesh nervoz, unë i referohem CNN, ti pse nuk i merr parasysh këto,? tha Buzhala.

Po ashtu, Buzhala theksoi se Serbia ka investuar më shumë se sa Turqia në vendin tonë, ndërsa është kundërshtuar nga të pranishmit e tjerë.

Berat Buzhala: Po flas me shifra, s?po flas me duar në xhepa si ju.

Dritan Hila: Mos më jep CNN, më jep institucione, se na nxore CNN e Bosnjës.

Berat Buzhala: Pse po bëhesh nervoz.

Dritan Hila: Na ofendove neve. Referoju Insitutit të Statistikave të një shteti./CNA.al

Lajmet e fundit nga