“Përpara o gjigandi i memeve shqiptare”/ Kulluri “kryqëzon” Bashën

16 Janar 2022, 17:48, Politikë CNA
“Përpara o gjigandi i memeve shqiptare”/ Kulluri

Kandidati për kryetar të PD Edvin Kulluri ka komentuar takimin e Lulzim Bashës në Fier, ndërsa ka ?dënuar? edhe veprimet e këtij të fundit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kulluri ka deklaruar se Basha duhet ta mbante takimin në Mallakastër apo Ballsh e jo në Fier duke qenë nga këto dy vende gjeti “mbështetje”, ndërsa shton se policinë ta marr për mbrojtje ndaj socialistëve dhe jo ndaj demokratëve.

?Lulzim Basha, takimet me demokratët e Mallakastrës duhet ti bëjë në Ballsh e jo në Fier! Ato me FRPD t?ja organizojë kryesia e FRPD e jo shoqnia e kunatit!

Policinë ta thërrasë për tu mbrojtur nga socialistët e jo nga demokratët!

E gënjeshtrat ti tregojë tek oxhaku e jo në prokurori!

Si gjithmonë bën gjënë e gabuar në vendin e gabuar me njerëzit e gabuar!

Përpara o gjigandi i memeve shqiptare! Dhe mos dëgjo e shiko fare, ec lart më lart si gënjeshtrat mal!?, shkruan Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga