Foto-lajm/ Berisha thirrje shqiptarëve të diasporës

16 Janar 2022, 18:41, Politikë CNA
Foto-lajm/ Berisha thirrje shqiptarëve të diasporës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar një status në ?Facebook?, ku i bën thirrjen shqiptarëve në diasporë.

Berisha shprehet se Shqipërisë i duhet mbështetja e diasporës, zëri i tyre.

Po ashtu, Berisha vlerëson se diaspora është shumë e rëndësishme për rivendosjen e pluralizmit në Shqipëri.

?Nga Shkodra u lëshoj një thirrje shqiptarëve në diasporë: orër janë kritike.

Shqipërisë i duhet mbështetja juaj, protesta, zëri juaj. Ju jetoni në shtete të lira dhe duhet të jeni promotorë të vendosjes së pluralizmit në Shqipëri?, shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga