LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimet e CNA.al / Tomorri: Faktet e korruptimit të mediave nga inceneratorët janë tronditëse

9 Janar 2022, 20:02, Aktualitet CNA
Denoncimet e CNA.al / Tomorri: Faktet e korruptimit të mediave nga

CNA.al prej disa ditësh ka denoncuar me fakte dhe dokumenta se si media është blerë nga inceneratorët, të cilët po paguajnë me miliona euro për televizione, portale apo edhe gazetarë.

Lidhur me këtë, ka komentuar gazetari Klodian Tomorri, i cili në një postim në rrjetin social Facebook, shkruan se faktet që janë publikuar nga CNA.al janë tronditëse.

Ai mes ironisë thekson se kanë përfituar para edhe farefis gazetarësh e krushqia.

?Faktet që po publikon CNA për korruptimin e mediave nga inceneratorët janë tronditëse. Aty paskan marrë para televizione, portale, gazetarë, farefis gazetarësh, krushqia.

Imagjino aq shumë para ka patur sa që kanë vjedhur dhe njëri tjetrin brenda për brenda?, shkruan Tomorri./E.K-CNA.al  

DOKUMENTI-Inceneratorët ?blenë? edhe Irfan Hysenbelliun/ Qindra milionë lekë për kompanitë e tij

Skema korruptive e inceneratorëve/ Zyrtarët e përfshirë dhe ortakëritë me Ben Blushin dhe Vjollca Hoxhën

Mercenarët e inceneratorëve

Miliona për ?mercenarët mediatikë?/ Zbardhen pagesat e inceneratorëve për Baton Haxhiun

Tre kompanitë e Endrit Habilajt që morën qindra-mijëra euro nga inceneratorët

Fakte-Afera e inceneratorëve/ Zbardhet skema, Endrit Habilaj përfitoi mbi 20 mijë euro me anë të gruas

Qindra milionë lekë nga inceneratorët/Dy kompanitë e Endrit Habilajt në godinën Top Channel

Zbulohet kompania tjetër/ Endrit Habilaj i Top Channel dhjetra mijë euro nga inceneratorët

Dokumenti-Si dhe sa është paguar Endrit Habilaj i Top Channel dhe Gazetës Shqip nga inceneratorët/ Zbulohen faturat me shuma të majme

Lajmet e fundit nga