LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ulje temperaturash dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

9 Janar 2022, 07:06, Aktualitet CNA

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të karakterizohet nga vranësirat dhe reshje të pakta shiu e dëbore karakterizojnë kushtet e motit në territorin shqiptar. Reshjet do të jetë më të dendura në veri dhe në qendër.

Ndërkohë që orët vijuese mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin e vendit, situatë e cila do të vijojë deri mëngjesin e së martës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga