LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha mashtrues pa limite: Nga Partia Demokratike nuk ka pasur gaz lotsjellës

8 Janar 2022, 19:09, Aktualitet CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka treguar sërish sot se është një mashtrues që nuk njeh limite.

 

Pas përfundimit të protestës, Basha nxitoi të dilte para mediave për të listuar gënjeshtrat e tij dhe për tu hedhur “hi syve” qytetarëve për atë ç?ka ndodhi në ambientet e selisë së PD. Basha mohoi pa pikë trupi, përdorimn e gazit losjellës gjatë protestës.

?Nga Partia Demokratike nuk ka pasur gaz lotsjellës. Sot u zbulua plani kriminal Berisha-Rama që , i pari që u vonua ndërhyrja e policisë dhe tjetra që u tha se nga PD u hodh gaz lotsjellës?, tha Basha.

 

Ndërkohë u pa qartë se gazi lotsjellës u përdor nga brenda selisë duke u hedhur në drejtim të demokratëve që protestonin për lirimin e selisë së PD, e cila është marrë peng nga Basha dhe ishte blinuar me dyer hekuri duke mos lejuar asnjë njeri që të futet brenda saj.

 

 

Një numër i madh protestuesish përfunduan të shtrirë në tokë nga përdorimi i gazit lotjellës një njerëzit e Bashës të cilët sot nuk njihnin limite.

 

Ndërkohë Basha vijon të gënjejë e të mashtrojë para mediave duke mohuar edhe faktet e provat që tregojnë qartë se si u përdor pa mëshirë gazi lotjsellës kundrejt protestuesve./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga