LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gaz lotsjellës mbi demokratët/ Çuçi përgëzon Policinë e Shtetit

8 Janar 2022, 14:55, Aktualitet CNA
Gaz lotsjellës mbi demokratët/ Çuçi përgëzon

Demokratët protetsuan sot për të hyrë në shtëpinë e tyre, në selinë e Partisë Demokratike. Ata janë përballur me aktet e dhunës nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, i cili ka kërkuar ndihmë e Edi Ramës, i cili i vuri në gatishmëri Policinë e Shtetit.

Policia e Shtetit me urdhër nga lart ka lëshuar mbi protestuesit gazin lotësjellës për t?i shpërndarë demokratët. Këto akte dhune janë përgëzuar nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se policia e shtetit tregoi një sjellje profesionale.

?Policia e Shtetit tregoi edhe njëherë sot një sjellje profesionale në garantimin e rendit dhe sigurisë publike. Dëshmoi gjithashtu se është një trupë e depolitizuar dhe tërësisht e angazhuar për të siguruar jetën dhe pronën e qytetarëve. Protestat paqësore janë themelore në demokraci, por aktet e dhunës dhe tentativat për të cënuar rendin publik nuk do të tolerohen. Policia e Shtetit është e vendosur për të vijuar punën dhe misionin që i ngarkon ligji. Përgëzime Policia E Shtetit?, shkruan Çuçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga