LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i çon policinë Bashës/ Ndërhyn FNSH

8 Janar 2022, 11:59, Aktualitet CNA
Rama i çon policinë Bashës/ Ndërhyn FNSH

Ndërsa Lulzim Basha ka hedhur edhe gaz lotsjellës ndaj demokratëve protestues, edhe Edi Rama i ka ardhur ne ndihme duke i çuar policine.

Ndërkohë, mësohet se ka ndërhyrë edhe FNSH.

Policia ka nderhyre, pas kerkeses se Lulzim Bashes.

Në bazë të një kërkese të bërë Policisë së Shtetit, nga një grup deputetësh të Partisë Demokratike, të cilët kanë kërkuar ndihmën e Policisë, pasi i rrezikohej jeta nga protestuesit, sqarojmë se:

Policia e Shtetit është gati për të ndërhyrë në ndihmë të deputetëve që kanë kërkuar ndihmë dhe u bën thirrje protestuesve që të distancohen menjëherë nga aktet e shkatërrimit të pronës dhe aktet e dhunës.

Policia e Shtetit u bën thirrje organizatorëve të protestës që të përmbajnë protestuesit dhe të shmangin çdo rast dhune, sepse do përballen me ligjin.“-thuhet ne njoftimin e Policise./CNA.al

Lajmet e fundit nga