LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bardhi justifikohet para mediave: Çdo person brenda selisë ishte kontrolluar nga policia

8 Janar 2022, 18:54, Aktualitet CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka dalë para mediave pas protestës së sotme në selinë blu.

 

Pas përdorimit të gazit lotsjellës nga njerëzit e Bashës, Bardhi u justifikua teksa tha se të gjithë ata që ndodheshin brenda selisë i ishin ushtruar një kontrolli fizik nga policia.

 

?Çdo person që ka qenë brenda ka kaluar një procedurë verfikimi nga policia dhe prokuroria. Në një fazë të dytë ka kaluar në një procedurë kontrolli fizik çdo person që ishte brenda selisë së PD. Pas kësaj faze ka kaluar një kontroll i imtësishëm i cdo ambienti i selisë së PD. Janë kontrolluar edhe zyrat e deputetëve edhe pse me ligj kjo nuk mund të ndodhte?, tha Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga