LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dhuna ndaj protestuesve/ Lisandër Hoxha: Në selinë e PD njerëz me armë

9 Janar 2022, 16:27, Aktualitet CNA
Dhuna ndaj protestuesve/ Lisandër Hoxha: Në selinë e PD

Ish-nënkryetari i FRPD-së Lisandër Hoxha, ka folur për situatën në PD dhe dhunën e djeshme ndaj protestuesve në selinë blu.

Hoxha theksoi se në selinë e PD kishte njerëz me armë, duke shtuar se Partia Demokratike e Shqipërisë është e demokratëve.

?Situata e djeshme ishte e rëndë. Përdorimi i gazit ishte diçka e rëndë, unë falënderoj të gjithë që janë treguar të vendosur. Partia është e demokratëve. Policia e Shtetit doli e rakorduar 100 përqind me Lulzim Bravën. Imazhi që media ka përcjellë dje për shqiptarët ka qenë i tmerrshëm. PD u kthye si department i Policisë së Shtetit. U helmua Tirana, u helmuan të rinj e të vjetër. Ka sinkronizim të punëve të Bashës dhe Ramës. Aty u identifikuan njerëz me armë. Njerëz me armë janë në seli.

Policia donte që ta mbante Lulin me çdo kusht ne seli. Ne mobilizuam demokratët dhe ia dhamë mesazhin politik Shqipërisë se ne jemi maxhoranca e PD. Kjo diktaturë që rrëmben pasuritë publike, ka rrëmbyer edhe selinë qendrore të opozitës. Lulzim Basha nuk është më kryetar i PD, por i mbyllur me horra në selinë e Partisë Demokratike.

Ne tentuam që të hyjmë në godinë, nuk qëlluan njeri e kishim gaz fytyrës. Çdo demokrat nuk ia fal Bashës këtë që po bën, nuk na e merr dot peng shtëpinë ai. Basha nuk takohet me demokratët, për çfarë e do atë karrige. Shqipëria nuk do ngelet peng dhe as demokracia. Është pa sens që ne paskemi bërë tubim të paligjshëm në shtëpinë tonë?, deklaroi Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga