RENEA zbarkon në Elbasan/ Kontrolle në banesa dhe lokale

6 Janar 2022, 18:47, Kronika CNA
RENEA zbarkon në Elbasan/ Kontrolle në banesa dhe lokale

RENEA ka zbarkuar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku ka filluar një aksion blic.

Mësohet se kontrollet po kryhen në lokale të ndryshme dhe banesa ndërsa në fokus janë persona në kërkim që qarkullojnë me armë ose me lëndë narkotike.

Ky operacion do të vijojë gjatë gjithë mbrëmjes së sotme kur do të kontrollohen pikat problematike në Elbasan.

Një ditë më parë, drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano mblodhi drejtorët e qarqeve ku iu dha direktiva për kontrolle në territor, në kuadër të ruajtjes së rendit dhe të sigurisë. Kjo lëvizje, vjen menjëherë pas urdhrit të Nanos. /CNA.al

Lajmet e fundit nga