119 kg kokainë në "Bana King"/ Klodiana Lala hedh dritë mbi lëvizjet e Prokurorisë

6 Janar 2022, 12:36, Kronika CNA
119 kg kokainë në "Bana King"/ Klodiana Lala hedh dritë

Gazetarja Klodiana Lala ka konfirmuar se Prokuroria ka nisur marrjen në pyetje të agjentëve doganorë dhe punonjësve të skanerit në Portin e Durrësit, lidhur me 119 kg kokainë që vinte nga Ekuadori dhe ishte fshehur në kontejnerët e kompanisë Zico SHA që tregëton Bana King.

Hetimet kanë nisur, pasi kontejneri kaloi në skaner dhe doli i pastër. Sasia u gjet në një magazinë në Vaqarr të Tiranës.

Kokaina u gjet brenda njërit nga kontejnerët që vinte nga Ekuadori./CNA.al

Lajmet e fundit nga