Hysaj: Kam kujtime të bukura te Empoli, sot duhet një...

6 Janar 2022, 10:27, Sport CNA
Hysaj: Kam kujtime të bukura te Empoli, sot duhet një...

?Kundër Empolit do të jetë një ndeshje e vështirë, sepse toskanët janë një skuadër e bukur dhe dinë të vënë në vështirësi këdo. Ne duam që të rinisim kampionatin aty ku e lamë, duke vazhduar serinë e fitoreve pas atyre të marra ndaj Genoas dhe Venezias, duke dhënë gjithmonë maksimumin?.

Këto janë fjalët e shqiptarit Elseid Hysaj, gjatë prezantimit të sfidës mes Lazios dhe Empolit që do të luhet sot në ?Olimpico?. Mbrojtësi, që ka luajtur edhe me Empolin, flet për momentin që po kalon skuadra:

?Rikthimi në fushë pas pushimeve është gjithmonë i paqartë për të gjitha skuadrat. Duhet të jemi perfektë në çdo detaj dhe të futemi menjëherë në lojë, sepse luhen pikë me peshë.

Përballja me Empolin është gjithmonë e bukur, kam shumë kujtime dhe miq nga periudha e kaluar në Toskanë. Shpresoj që të fitoj, që kur të flas me ta të jem i buzëqeshur?, ka përfunduar Hysaj.

Lajmet e fundit nga