Panik për Kasanon, ish-sulmuesi shtrohet në spital prej COVID-it

5 Janar 2022, 17:15, Sport CNA
Panik për Kasanon, ish-sulmuesi shtrohet në spital prej COVID-it

COVID-i ka ?pushtuar? Italinë. Përveç lojtarëve edhe figura të këtij sporti janë duke vuajtur nga virusi. I fundit në listë është dhe ish-lojtari i kombëtares italiane, Antonio Kasano.

Mediat italiane raportojnë se 39 vjeçari është shtruar në spitalin ?San Martino?, në Xhenova për shkak të disa komplikacioneve me COVID-in. Ish-sulmuesi ishte izoluar në shtëpi gjatë ditëve të fundit pasi rezultoi pozitiv, por më pas gjendja e tij u përkeqësua shumë.

Gruaja e tij tha se gjendja e Kasanos është mirë, por vlen për tu theksuar se ai ishte vaksinuar me të dyja dozat.

Lajmet e fundit nga