Njihuni me kandidatët për çmimin "Portieri i Vitit"

5 Janar 2022, 15:38, Sport CNA
Njihuni me kandidatët për çmimin "Portieri i Vitit"

FIFA si çdo vit jep çmime në bazë të pozicionit në të cilin luajnë futbollistët. Tanimë janë shpallur tre finalistët për çmimin ?Portieri më i mirë i Vitit?. Në tre kandidatët është përfshirë një veteran si Manuel Nojer, por dhe emra të rinj. T?i shohim se kush janë finalistët.

Manuel Nojer

Kapiten dhe titullar i padiskutueshëm me Bajern Mynihun. Në sezonin që shkoi fitoi gjithçka në Gjermani. Nuk është hera e parë që Nojer gjendet mes finalistëve.

Eduard Mendi

Ishte protagonist në fitoren e Çempions Ligës me Çelsin. Një emër i panjohur muaj më parë, por besimi i trajnerit e ka bërë një ndër portierët më të mirë në botë.

Xhanluigji Donaruma

Nuk mund të mungonte, pasi fitoi Europianin 2020 me Italinë. Vendimtar me pritjet e penalltive kundër  Anglisë. U shpall dhe ?Lojtari i Turneut?. Shihet nga shumë si favorit për ta fituar.

Lajmet e fundit nga