Napoli sfidon Milanin e Interin në merkato, mbrojtësi i Empolit shënjestra

5 Janar 2022, 10:27, Sport CNA
Napoli sfidon Milanin e Interin në merkato, mbrojtësi i Empolit

Fabiano Parisi është lojtari i radhës në Itali që po kalon në ?lupën? e klubeve të mëdha të Serie A.

Mbrojtësi i majtë po spikat me Empolin, në sezonin e tij të parë në Serie A. Ai është edhe pjesë e Italisë U21.

Sipas Calciomercato, Parisi po vëzhgohet me kujdes nga Milani, Interi dhe Napoli.

Mbrojtës 21-vjeccar ka edhe 18 muaj kontratë dhe për momentin Empoli nuk ka ndërmend ta shesë.

Në verë më pas do të duhet të dëgjojë ofertat, pasi nuk mund t?ia lejojë vetes ta humbë Parisin me parametra zero.

Lajmet e fundit nga