FORMACIONET/ 4893 ditë më pas, Dani Alves federohet dhe debuton për herë të dytë me Barcelonën

5 Janar 2022, 18:11, Sport CNA
FORMACIONET/ 4893 ditë më pas, Dani Alves federohet dhe debuton

Barcelona do të luajë në orën 19:30 sfidën e 1/16 të Kupës së Mbretit ndaj Linares në transfertë. Katalanasit kanë një ndeshje të lehtë në letër pasi përballen me një skuadër që militon në ligat e ulta spanjolle dhe kualifikimi është pothuajse i sigurt.

Pak minuta më parë është zbuluar formacioni zyrtar i Barcelonës. Trajneri Xavi ka hedhur në fushë Dani Alves që do të bëjë debutimin e tij të dytë me katalanasit. Mbrojtësi brazilian është rregjistruar nga klubi dhe pas 4893 ditësh do të zbresë sërish në fushë me Barcelonën.

Barcelona: Neto; Mingueza, Araujo, Eric Garcia; Dani Alves, Nico, Busquets, Riqui Puig, Jordi Alba; Ilias, Ferran Jutgla.

Lajmet e fundit nga