Autoritetet shëndetësore marrin vendimin ekstrem, anulohet Bolonja-Inter

5 Janar 2022, 19:34, Sport CNA
Autoritetet shëndetësore marrin vendimin ekstrem, anulohet

Bolonja-Inter e programuar për datën 6 janar, në orën 12:30, nuk do të luhet. Autoritetet shëndetësore kanë bërë me dije këtë vendim.

?Është e vështirë të luajmë, po shkojmë drejt ndalimit. Me përhapjen e Covid-it dhe me 8 lojtarë në izolim, autoritetet kanë mbyllur çdo aktivitet?, u shpreh drejtori i shëndetësisë, Paolo Bordon.

Për momentin nuk ka një komunikim zyrtar nga federata italianë, por rastet me COVID po përhapen shumë shpejt në Itali.

 

Lajmet e fundit nga