Emergjencë te Bayerni, shkon në 9 numri i lojtarëve të infektuar me Covid-19

5 Janar 2022, 19:03, Sport CNA
Emergjencë te Bayerni, shkon në 9 numri i lojtarëve të

Bayern Munchen po përballet me një situatë të vështirë nga pandemia e koronavirusit. Alphonso Davies është lojtari i fundit i ekipit bavarez që ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Te Bayerni po luftojnë me koronavirusin edhe lojtarë si Manuel Neuer, Leroy Sane, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Kingsley Coman, Corentin Tolisso, Tanguy Nianzou dhe Omar Richards.

Duke llogaritur edhe Leon Goretzkan e dëmtuar, Julian Nagelsmann nuk do të ketë në dispozicion plotë 10 futbollistë në ndeshjen e kësaj të premte ndaj  M?Gladbach.

Lajmet e fundit nga