Ndarja nga jeta e Arben Lazes, reagon Duka: Do më mungosh miku im!

6 Janar 2022, 07:29, Sport CNA
Ndarja nga jeta e Arben Lazes, reagon Duka: Do më mungosh miku im!

Një lajm i trishtë ka mbërritur në këtë fillimviti për futbollin shqiptar, teksa sot është ndarë nga jeta Arben Laze, presidenti i cili i ktheu Elbasanit titullin kampion pas shumë vitesh. Laze kishte pësuar një infarkt pak dikë më parë dhe gjendja e tij shëndetësore ka qenë shumë e rënduar.

Sot ai i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale por për fat të keq nuk ia ka dalë dot. Për këtë lajm të hidhur ka reaguar edhe presidenti Armand Duka, i cili përveç lidhjes së punës, e ka pasur dhe mik të ngushtë presidentin e Elbasanit.

Duka shkruan:

“Pak orë më parë mora lajmin e rëndë se miku im i mirë, Presidenti i Elbasanit që ai e deshi aq shumë, Arben Laze, u nda nga ne. Është e vështirë dhe tani për mua ta besoj dhe të shkruaj këto fjalë për një njeri të mirë, plot humor dhe optimisëm, që kontribuoi aq shumë për futbollin shqiptar. Beni ishte një mik i të gjithëve ne, një njeri që nuk hiqte dorë lehtë nga përgjegjësitë dhe sfidat. Energjia e tij do t’i mungojë komunitetit të futbollit. Në këtë moment të vështirë për familjen e tij, miqtë e tij të shumtë, lutemi që shpirti i tij të prehet në paqe. Lamtumirë miku im, do më mungosh!”

Lajmet e fundit nga