Skënderbeu nis përgatitjet, Memelli pret përforcime

5 Janar 2022, 21:13, Sport CNA
Skënderbeu nis përgatitjet, Memelli pret përforcime

Prej dy ditësh, nga Durrësi, Skënderbeu ka nisur përgatitjet për pjesën e dytë të sezonit. Mes përgatitjesh e testesh fizike janë duke vëzhguar mundësinë e ndërhyrjes në merkato për të shtuar alternativat në dispozicion të trajnerit Migen Memelli, por edhe për të rritur cilësisht forcën e ekipit.

Në kushte të tilla duket se Memelli do t?u qëndrojë kërkesave të tij të bëra para mbylljes së pjesës së parë të kampionatit, ku ka kërkuar nga një afrim në çdo pozicion.

Drejtuesit e klubit janë duke menduar të afrojnë 3-4 lojtarë të tjerë për të plotësuar kërkesat e trajnerit pogradecar. Për momentin nuk ka asnjë emër dhe asnjë pistë të nisur, por presidenti Takaj dhe stafi i tij janë duke testuar lëvizjet e mundshme.

Lajmet e fundit nga