Dy klube daneze duan Marën, Skënderbeu gati të mbushë arkat

6 Janar 2022, 12:12, Sport CNA
Dy klube daneze duan Marën, Skënderbeu gati të mbushë arkat

Sirena daneze në klubin bardhekuq në ditët e para të merkatos së janarit. Dy klube të Superligës daneze janë të interesuara për të blerë kartonin mesfushorit të Skënderbeut, Uerdi Mara. ?Panorama Sport? shkruanse Odense dhe Arhus kanë shfaqur interes konkret për fantazistin e Skënderbeut dhe menjëherë kanë kërkuar informacionet e detajuara për të në klubin korçar.

Fakti që Mara në tri sezonet e fundit është shndërruar në një titullar të padiskutuar te bardhekuqtë, ka sjellë edhe interesimin e shumë klubeve, mes të cilave edhe dy ekipet daneze. Të njëjtat burime bëjnë të ditur se bisedimet zyrtare mes klubeve kanë nisur tashmë dhe presidenti Ardjan Takaj është ai që po udhëheq negociatat për Skënderbeun.

Një gjë është e qartë se klubi korçar i ka caktuar një çmim minimal prej 300 mijë eurosh lojtarit për të lëshuar kartonin. Mësohet se Takaj është i vendosur që klubi që do të ofrojë më shumë do të marrë të drejtën e kartonit të lojtarit, ndërsa Skënderbeu mund të mbajë një përqindje të vogël të pronësisë.

Lajmet e fundit nga