“Bleu 350 mijë Euro Mercedes Maybach”/ Rama reagon pas akuzave ndaj Veliajt

30 Dhjetor 2021, 10:59, Politikë CNA
“Bleu 350 mijë Euro Mercedes Maybach”/ Rama reagon pas akuzave

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka blerë makinë super luksoze të tipit Mercedes Benz Maybach S800 me vlerë tregu mbi 350 mijë euro.

Kujtojmë këtu se lajmi në fjalë fillimisht u publikua nga gazetari Artan Hoxha dhe më vonë edhe në shumë portale.

Ndërkohë, Rama sot e ka quajtur gënjeshtër lajmin në fjalë.

?Akuzohet kryetari i Bashkisë se ka blerë makinë luksi, akuza merr dhenë. Fillojnë sharjet.

Ndërkohë makina është e dikujt tjetër, e parkuar para Bashkisë

Akuzohem unë 730 milionë euro në vit për avionë, gënjeshtër fund e krye. Akuza merr dhenë e fillojnë sharjet.  

Gënjeshtër pa frerë fare.

Kështu ka plot e plot, unë thashë vetëm dy raste flagrante fare?-tha Rama./CNA.al

?Bleu 350 mijë Euro Mercedes Maybach?/ Veliaj reagon sërish: Nuk ka gazetaruc të më vërë mua gjobë!

Me dokument të firmosur dhe vulosur/ Artan Hoxha i përgjigjet Veliajt

Lajmet e fundit nga