LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Penallti e humbur dhe gol i anuluar, ndeshje dramatike në "Air Albania"! Partizani mposht Skënderbeun

4 Dhjetor 2021, 17:46, Sport CNA
VIDEO/ Penallti e humbur dhe gol i anuluar, ndeshje dramatike në "Air

Për herë të parë këtë sezon, Partizani bën dy fitore radhazi, teksa pas asaj përmbysjeje ndaj Teutës, pasditen e sotme kanë triumfuar sërish me rezultatin 2-1, këtë herë ndaj Skënderbeut në një 90-minutësh spektakolar dhe të luftuar.

Gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me ?të kuqtë? që shënuan dy herë, ndërsa korçarët rikthyen barazimin e përkohshëm me anë të sulmuesit Mensah, ndërsa pjesa e dytë prodhoi raste për të dy ekipet, por jo gola.

Mundësinë më të mirë për të barazuar, korçarët e patën në minutën e 82-të me një penallti të ekzekutuar nga Jorgo Meksi, por Teqja e hipnotizoi, duke ia pritur lehtësisht goditjen.

Me këtë fitore Partizani ngjitet në kuotën e 15 pikëve, po aq sa ka edhe Laçi i vendit të katërt, ndërsa Skënderbeu mbetet në kuotën e 8 pikëve, në vendin e parafundit.

PARTIZANI-SKËNDERBEU 2-1
14? Rrapaj, 27′ Cara / 20? Mensah

82? Meksi gjuan nga pika e bardhë por Teqja grushton gjuajtjen e tij.

80? Aksion i shpejtë i Skënderbeut në krahun e majtë, topi pasohet te Berisha në qendër me Mustën që e ndal në mënyrë të parregullt. Penallti për Skënderbeun.

64? Në goditjen e dënimit pasardhëse Mara gjuan, topi devijohet në mur dhe shkon në rrjetë. Korçarët nisin festën, por gjyqtari sinjalizohet se Zhan Viktor e ka devijuar sferën me dorë dhe ai anulon golin. Vendim skandaloz i gjyqtarëve, pasi pamjet tregojnë se gjithçka ishte e rregullt.

27? GOOOL Partizani. Pas zhvillimit të një goditje nga këndi, Stenio Zhunior ul topin për Carën i cili me gjoks e shtyn në rrjetë. Fillimisht goli anulohet për pozicion jashtë loje, e pastaj VAR, pas 3 minutash pritje, konfirmon golin e rregullt.

 

20? GOOOL Skënderbeu, Mensah shënon golin e barazimit. Rrapaj humb topin para zonës së vet dhe i jep mundësinë Berishës që të harkojë për Mensah. Ky i fundit nuk gabon me kokë në shtyllën e parë.

14? GOOOL Partizani . Një aksion spektakolar i Malës nga e djathta bën që sfera të shkojë te Rrapaj i cili nga distanca lëshon një predhë të pakapshme për Rexhepin.

Lajmet e fundit nga