LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ishte emocion të kthesha në “San Siro” kundër ekipit të preferuar”, Manaj ka një dëshirë për Interin

4 Dhjetor 2021, 08:26, Sport CNA
“Ishte emocion të kthesha në “San Siro” kundër

Është gjithmonë një emocion i madh të luash në ?San Siro? kundër ekipit tim të preferuar. I uroj që të fitojë kampionatin dhe të ecë përpara në Ligën e Kampionëve. Specia ndonjëherë e frikësuar? Jo, nuk ishim, por në ?San Siro? duhet të jesh i zgjuar. Ne zgjodhëm të qëndrojmë të mbledhur dhe hoqëm dorë nga zotërimi i topit?, ka thënë Rei Manaj.

Rei Manaj u rikthye përsëri në ?San Siro?, por këtë herë si kundërshtar i klubit ku hodhi hapat e tij të parë si futbollist, Interit. Sulmuesi shqiptar nuk mundi të lërë gjurmë në fushën e lojës, pavarësisht se e tentoi golin me një goditje të bukur nga jashtë zone, por Handanoviç reagoi në mënyrën e duhur. Në një prononcim të dhënë për ?Mediaset? Manaj shprehet se Handanoviç është një portier i madh dhe nuk ishte çudi që i mohoi golin. Gjithashtu lojtari i Specias tregon se ishte emocion i madh të shkelte përsëri në ?San Siro? si dhe i uron Interit titullin kampion edhe këtë sezon.

?Pritja e Handanoviçit në fund të pjesës së parë? Ne e dimë se Handanoviç është një portier i madh, disa gjëra mund të ndodhin. Ne luajtëm një pjesë të parë me karakter të madh. E dimë se në ?San Siro? duhet të luash lojën e jetës tënde për të marrë pike. Megjithatë jemi të kënaqur dhe tani le të mendojmë për Sasuolon.

Lajmet e fundit nga