LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Java e 11-të e Superiores/ Tirana e Kukësi duel në distancë, Partizani i dënuar

4 Dhjetor 2021, 07:36, Sport CNA
Java e 11-të e Superiores/ Tirana e Kukësi duel në distancë,

Nga kreu, në fundin e tabelës, sot situata mund të ndryshojë në varësi të rezultateve të tre dueleve të programuara për javën e 11-të të Abissnet Superiore. Një ditë më parë Laçi mundi Dinamon, kurse Teuta e Vllaznia morën nga një pikë.

Sot në mesditë, prej orës 13:45, Tirana e Kukësi duelojnë në distancë. Për kryesuesit e kampionatit, tashmë me vetëm një pikë diferencë, është planifikuar një ndeshje e vështirë kundër Egnatias në Rrogozhinë.

Me Maganin në stol madje morën një pikë në ?Selman Stërmasi?, ndërsa me Daiun sot në shtëpi do të kërkojnë maksimumin. Sigurisht Tirana nuk mund ta pranojë këtë dhe do të kërkojë me çdo kusht fitoren.

E njëjta gjë vlen edhe për Kukësin, që luan në transfertë me Kastriotin e vendit të fundit. Krutanët i kanë jetike pikët, kurse në kampin verilindor duan të vazhdojnë të ëndërrojnë për titullin kampion.

Në orën 16:45, Partizani i uritur për të bërë dy fitore radhazi, do të përballet me Skënderbeun që lufton për qëndrimin në elitë. Skuadra e Ilir Dajës është motivuar edhe nga barazimi i Teutës me Vllaznisë, si dhe nga humbja e Dinamon. Sot ata kanë mundësinë të ngjitin dy shkallë në renditje nëse fitojnë.

ABISSNET SUPERIORE ? JAVA 11

E shtunë, më 4 dhjetor 2021
Ora 13:45 | Kastrioti-Kukësi
Ora 13:45 | Egnatia-Tirana

Ora 16:45 | Partizani-Skënderbeu

E premte, më 3 dhjetor 2021
Laçi-Dinamo 5-0
Teuta-Vllaznia 1-1

Lajmet e fundit nga