LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gati për të filluar Teuta-Vllaznia, por në "Elbasan Arena" nuk ndizen dritat

3 Dhjetor 2021, 15:37, Sport CNA
Gati për të filluar Teuta-Vllaznia, por në "Elbasan

Pragndeshja e sfidës Teuta-Vllaznia është shoqëruar me një episod shumë të çuditshëm. Të dy skuadrat kanë hyrë në stadium dhe kanë nisur nxemjen e zakonshme në errësirë të plotë.

Sipas ?SuperSport?, drejtuesit e stadiumit ?Elbasan Arena? kanë harruar të ndezin ndriçimin artificial në stadium në momentin e duhur dhe lojtarët janë detyruar që të nisin përgatitjet për duelin në terr.

Vetëm tërheqja e vëmendjes nga ana e drejtorit të Vllaznisë, Matko Djarmati, ka bërë që drejtuesit e stadiumit të aktivizojnë ndriçimin artificial dhe që gjithçka t?i kthehej normalitetit në impiant.

Lajmet e fundit nga