LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rekord dhe spektakël, Ronaldo shkëlqen ndaj Arsenalit

2 Dhjetor 2021, 21:52, Sport CNA

Manchester United ka fituar sonte me rezultatin 3-2 ndaj Arsenalit.

Ishte Cristiano Ronaldo heroi i këtij takimi duke shënuar dy gola duke arritur shifrën e 801 golave në karrierë, si askush tjetër deri më sot.

Me këtë fitore, Man Utd ngjitet në vendin e shtatë me 21 pikë, ndërsa Arsenali ka 23 pikë në vendin e pestë.

Lajmet e fundit nga