LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

KATEGORIA E PARË/ Bylisi ndalet sërish, Erzeni kërcënon me 4 gola. Mësoni të gjitha rezultatet

4 Dhjetor 2021, 14:57, Sport CNA
KATEGORIA E PARË/ Bylisi ndalet sërish, Erzeni kërcënon me 4

Kanë përfunduar shtatë sfidat e javës së 12-të e Kategorisë së Parë.

Kryesuesit e Bylisit barazon 0-0 ndaj Tërbunit në transfertë, teksa është ndalesa e dytë për ballshiotët.

Erzeni ka triumfuar me ?poker? 4-1 ndaj skuadrës së Lushnjes, duke i bërë presion Bylisit të vendit të parë. Apolonia ka fituar në stadiumin ?Loni Papuçiu? me rezultatin 3-2 kundër Korabit.

Shkumbini dhe Pogradeci janë ndalur në barazim 1-1. I njëjti rezultat 1-1 edhe për Maliqi-Turbina.

Tomori ka fituar minimalisht në shtëpi 1-0 ndaj Besëlidhjes. I njëjti rezultat 1-0 edhe për Butrintin teksa arritën një sukses ndaj Besës.

NDESHJET E DITËS SË SOTME NË KATEGORINË E PARË ?

APOLONIA 3-2 KORABI
58? Zogaj, 86? Krasniqi, 90; Shanaj / 62? Mziu, 64? Joti

SHKUMBINI 1-1 POGRADECI
15? Sulkja / 8? Shyti

MALIQI 1-1 TURBINA
54? Qeleshi / 85? Kamelo

TËRBUNI 0-0 BYLIS

TOMORI 1-0 BESËLIDHJA
7? Manellari

BUTRINTI 1-0 BESËLIDHJA
38? Buxhelaj

ERZENI 4-1 LUSHNJA
4? Xhabrahimi, 13? Raboshta, 43? (ag) Bani, 67? beci / 79? Da Silva

Lajmet e fundit nga