LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Formacioni i mundshëm/ Skënderbeu i plot, Memelli përgatit “kurthin” për Partizanin

4 Dhjetor 2021, 09:06, Sport CNA
Formacioni i mundshëm/ Skënderbeu i plot, Memelli përgatit

Skënderbeu do të sfidojë ditën e sotme Partizanin në javën e 11-të të Superligës. Korçarët udhëtojnë drejt Tiranës dhe do të zbresin në ?Air Albania? në orën 16:45. Pasi i morën një pikë të rëndësishme Tiranës, Skënderbeu do të tentojë që të marrë pikë edhe sot përballë Partizanit.

Për herë të parë pas shumë ndeshjesh, korçarët janë të plot dhe nuk do të kenë asnjë mungesë. Trajneri Memelli ka gati ?kurthin? për Partizanin dhe synimi është të mbrohen mirë dhe të godasin kundërshtarin me kundërsulme. Korçarët pritet të zbresin në fushë me formacionin e zakonshëm 3-5-2, ndërsa do të ketë pak ndryshime.

Skënderbeu: Rexhepi, Meksi, Vitija, Randi, Sadriu, Zguro, Jean Victor, Moraes, Mara, Berisha, Mensah.

Lajmet e fundit nga