LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Supersfida në Pukë dhe Fier, mësoni 7 ndeshjet e Kategorisë së Parë

4 Dhjetor 2021, 09:25, Sport CNA
Supersfida në Pukë dhe Fier, mësoni 7 ndeshjet e Kategorisë

Kategoria e Parë do të luajë sot 7 ndeshjet e javës së 12-të. Të gjitha ndeshjet do të luhet në orën 13:30, ndërsa nuk mungojnë përballjet interesante. Bylisi kryesues do të ketë një takim të vështirë pasi do të përballet me Tërbunin në Pukë. Vendasit kanë bërë mjaft mirë këtë sezon dhe renditen të 4-të dhe sot do të kërkojnë të ndalin ballshiotët.

Në Fier, Apolonia do të presë Korabin e vendit të 3-të, ndërsa Erzeni do të sfidojë në shtëpi Lushnjen. Shkumbini do të përballet me Pogradecin, Maliqi me Turbinën, Tomori me Besëlidhjen dhe Butrinti do të sfidojë Besën. Ditën e nesërme do të luhet sfida e fundit, Vora-Burreli.

Kategoria e Parë Java e 12-të

Ora 13:30

Maliqi-Turbina

Apolonia-Korabi

Butrinti-Besa

Tomori-Besëlidhja

Shkumbini-Pogradeci

Tërbuni-Bylis

Erzeni-Lushnja

Lajmet e fundit nga