LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie Barcelona, Xavi pëson humbjen e parë në stolin katalanas

4 Dhjetor 2021, 17:32, Sport CNA

Xavi ka pësuar humbjen e parë si trajneri i Barcelonës pasi është mposhtur me rezultatin minimal në shtëpi 1-0 nga Betis. Katalanasit patën disa raste të mira për shënim, si dhe u përpoqën të kishin shumicën e ndeshjes në kontroll, por në fund nuk rezultoi ashtu si pritej.

Ata u ndëshkuan në minutën 79 nga Juanmi që shfrytëzoi mjaft mirë një pasim të Cristian Tello. Ndërkohë, Barcelona shpërdoroi disa raste të mira goli me anë të Coutinho, Dembele dhe talentin Ezzalzouli.

Kështu, Betis ngjitet në vendin e pestë me 27 pikë, ndërsa Barcelona qëndron në vendin e shtatë me 23 pikë. Kjo është humbja e parë e Xavit në stolin e Barcelonës, pas dy fitoreve në ndeshjet e para.

Lajmet e fundit nga