LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Panik në Formula 1, piloti i Ferrari përfundon në spital pas përplasjes

4 Dhjetor 2021, 10:45, Sport CNA
VIDEO/ Panik në Formula 1, piloti i Ferrari përfundon në spital

Provat e lira në pistën e Jeddah në Arabinë Saudite për Formula 1 kanë shkaktuar frikë dhe panik. Piloti francez i Ferrarit, Charles Leclerc është përplasur me barrierat anësore të pistës, teksa ka humbur kontrollin e makinës.

Sipas skuderisë italiane, Leclerc është në gjendje të mirë, ndërsa u dërgua në spital për kontrolle më të specializuara. Pas incidentit, provat e lira u anulluan me flamurin e kuq që u valvit në pistë.

Hamilton kryesonte dhe ishte në formë të mirë, me garën e së dielës që do vendosë shumë për titullin kampion, pasi anglezi ka lënë gjithçka të hapur pas fitores së fundit.

Lajmet e fundit nga