LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Janë të tepërt, PSG nxjerr 6 futbollistë në merkato

4 Dhjetor 2021, 10:31, Sport CNA
Janë të tepërt, PSG nxjerr 6 futbollistë në merkato

Paris Saint Germain aktualisht ka një skuadër të mbipopulluar dhe janë të shumtë futbollistët që po gjejnë pak hapësira në këtë sezon dhe kërkojnë largimin nga kryeqyteti francez. Në krye të listës qëndron sulmuesi argjentinas Mauro Icardi i cili me dëmtimin e Neymar ndoshta do të ketë më shumë hapësira por një Icardi nuk mund të presë kur të dëmtohen futbollistët e tjerë të sulmit për të zbritur në fushë dhe për këtë arsye po mendon seriozisht largimin që në merkaton e janarit pasi ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë.

Një tjetër lojtar i rëndësishëm që nuk është i kënaqur te PSG është mesfushori i kombëtares argjentinase Leandro Paredes, ndërkohë që në listën e futbollistëve që mund të sakrifikohen që në merkaton e dimrit janë edhe portieri Sergio Rico dhe mbrojtësit Kurzaëa, Kehrer e Diallo.

Lajmet e fundit nga