LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Super Armando Broja mahnit përsëri! Vjen goli i tretë në Premier Ligë

4 Dhjetor 2021, 15:55, Sport CNA
VIDEO/ Super Armando Broja mahnit përsëri! Vjen goli i tretë

Armando Broja vazhdon të lerë shenjë me golat e tij në kampionatin anglez të futbollit. Sot, i rreshtuar si titullar ndaj Brajton, sulmuesi kuqezi nuk ka zhgënjyer, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij në minutën e 29 të ndeshjes.

Broja përfitoi nga një përgjumje e  mbrojtjes duke marrë topin pranë zonës kundërshtare dhe pasi shmangu në mënyrë mjeshtërore një mbrojtës, dërgoi sferën në rrjetë.


Ky ishte goli i tretë i sulmuesit shqiptar në kampionatin anglez në këtë sezon.

Lajmet e fundit nga